Про заборону тютюнопаління у Пісківському ліцеї та проведення антинікотинової профілактичної роботи

Дата: 19 вересня 2021 о 11:05, Оновлено 12 жовтня 2022 о 22:56

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ПІСКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

«ПІСКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»

вул. Шевченка, 2А, смт. Пісківка, Пісківської ОТГ, Бучанський  район, Київська область, 07820

Телефон (045)-77-33-2-44, e-mail:piskivskenvo@ukr.net  Код ЄДРПОУ 21668860

НАКАЗ

31.08.2022                                      смт Пісківка                                            № ____

Про заборону тютюнопаління

у Пісківському ліцеї та проведення

антинікотинової профілактичної роботи

На виконання наказу МОН України від 08.11.2004 р. № 855 «Про заборону тютюнопаління в навчальних закладах і установах і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді»  та з метою формування навичок здорового способу життя і запобігання тютюнової залежності серед учнів, захисту здоров’я та прав  людей  жити у середовищі, вільного від тютюнового диму, наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11.2005р. №639 «Про виконання Закону України від 22.09.2005р. №2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», та з метою формування навичок здорового способу життя, запобігання тютюнової залежності серед учнів, надання підліткам об’єктивних знань щодо вироблення відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його ціннісної значущості ,

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити працівникам ліцею та учням тютюнопаління у приміщеннях та на території навчального закладу.

2. Заступнику директора з виховної роботи, Марченко Г.Д., педагогу-організатору, Шевченко-Білик В.В., учнівському самоврядуванню:

3. Активізувати роботу з пропаганди здорового способу життя серед учнів, батьків та працівників закладу.

4. Розробити конкретні заходи антинікотинової профілактичної роботи серед учнів.

5. Оформити в ліцеї стенд з антитютюнової пропаганди.

Жовтень – листопад  2022  р.

3.Затвердити план заходів щодо проведення антинікотинової інфомаційно-просвітницької та профілактичної роботи серед учнів на 2022/2023 навчальний рік (додаток 1).

4.Силами адміністрації, учнівського самоврядування, батьківської громадськості проводити рейди-перевірки щодо тютюнопаління, заслуховувати злісних порушників на дисциплінарних лінійках, відображати в стіннівках, повідомляти батьків.

Щомісяця

5.Соціальному педагогу, Полєщук А.А., проводити психолого-педагогічні, діагностичні дослідження, анкетування, бесіди з учнями на предмет виявлення тютюнозалежних учнів

Постійно

6.Бібліотекарю, Сандалович Л.О., організувати виставки і огляди спеціальної літератури, плакатів, методичних посібників, проводити бесіди та лекції з профілактики тютюнопаління тощо.

За планом

7.Класним керівникам, вчителям  постійно проводити бесіди з учнями та батьками про шкідливі звички та їх попередження, звертати увагу на стан дитини, її самопочуття та поведінку, попереджувати паління та вживання наркотичних засобів.

8.Вчителям фізичного виховання, Зайцевій Ю.В.,Зайцеву А.М.,  пропагувати здоровий спосіб життя, залучати учнів до спортивних занять, секцій, участі в спортивних змагань тощо.

9.Медичній сестрі ліцею, Яковенко Н.М., проводити санітарно-просвітницьку роботу з учнями щодо  здорового способу життя та попередження шкідливих звичок.

10.Черговому адміністратору, черговим вчителям, черговим по закладу постійно контролювати та попереджати спроби учнів палити в приміщенні та на території закладу.

11.Розмістити даний наказ на сайті ліцею та довести до відома працівникам закладу.

12.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                                                                Людмила РИБЧЕНКО

до наказу Пісківського ліцею №___

від 31.08.2022р.

П Л А Н  З А Х О Д І В

щодо проведення антинікотинової

інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи

серед учнів на 2022/2023 навчальний рік

1.

Впроваджувати в освітній процес реалізацію загальнодержавних, регіональних, інших програм щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Троценко С.М.,

заступник директора з НВР

2.

Організувати антитютюнові кампанії за участю органів шкільного самоврядування, батьків, громадськості:

анонімне соціологічне опитування учнів щодо виявлення поширення куріння в підлітковому та молодшому шкільному віці, дослідження чинників куріння;

Листопад 2022 р.

Марченко Г.Д.,

Шевченко-Білик В.В.,

педагог-організатор

Полєщук А.А.,

соціальний педагог

3.

Вивчати і впроваджувати методики профілактичної антитютюнової роботи з учнями, психологічні тренінги антинікотинового характеру, організовувати відповідні методичні заходи із педагогами.

Практичний психолог,

Кошелєва М.І.

5.

Інформувати батьків про випадки виявлення дітей, схильних до тютюнопаління. Вживати спільних роз’яснювальних заходів.

Класні керівники

6.

Проводити просвітні батьківські збори щодо зменшення тютюнопаління серед дітей.

Марченко Г.Д.

7.

Залучати медичних працівників, фахівців соціальних служб для дітей та молоді, громадські організації до участі в освітніх та профілактичних  заходах.

Кошелєва М.І.,

практичний психолог

Полєщук А.А.,

соціальний педагог

8.

Розмістити антитютюнові просвітницькі матеріали на інформаційних дошках, стендах, куточках.

Сандалович Л.О.,

бібліотекар

9.

Проведення у ліцеї:

• Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня);

• Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) з організацією антитютюнових заходів.

Марченко Г.Д.,

Шевченко-Білик В.В., педагог-організатор