Історія навчального закладу
Історія Пісківської загальноосвітньої школи починається з 90-х років ХІХ ст. Жалюгідна школа, яка відкрилася в селі, була церковно-приходською, розташовувалась в звичайній селянській хаті з земляною підлогою, великою піччю та маленьким віконцем. В ній не було ніякого устаткування, крім двох парт, за якими сиділо 20 чоловік, з них - дві дівчинки, решта всі хлопчики. Учителем був житель с. Пісківка Рудніченко Опанас. Освіти він не мав ніякої, а навчився читати і писати в армії, в солдатах.
Після учителя Рудніченка Опанаса в школі дітей навчав сільський дячок на прізвище Брайковський. Тяжкою була наука селянських дітей, але іншої школи не було.
Першим учителем після революції в Пісківській школі був Пелешак Юрій Іванович. Ставлення до дітей змінилося. Рівень писемності дітей на той час був дуже низький. 22% від загальної кількості жителів припадало на дітей шкільного віку і лише 4% з них були учнями. Тому в 1924 році, виручивши гроші від продажу лісу, жителі села розпочали будівництво нової школи. В новозбудованому приміщенні в 1926 році було відкрито 4-х річну школу, яка називалась “Пісківська чотирьохрічна трудова школа”. В ній вже було 4 класні кімнати і 4 вчителі: Пелешак Юрій Іванович, Онищенко Григорій Федорович, Онищенко Параска Степанівна і завідуючий школою – Редька Іван Степанович.
В 1930 році в Пісківській школі відкрився п’ятий клас. Кількість учнів різко зросла і це послужило приводом для створення семирічки. Перший випуск в Пісківській семирічній школі відбувся в 1932 році.
Згодом приміщення школи, збудованої у 1926 році, вже не задовольняло потреб населення с. Пісківка. На загальних зборах було винесено рішення розібрати церкву і побудувати друге приміщення школи. В ньому в 1940 році було відкрито восьмий клас. За цей час кількість учнів зросла до 305 чоловік, класів-комплектів було 9, а вчителів - 14. Серед них вчителі початкових класів Мороз Валентина Василівна, Лобань Ванда Карлівна, Левковець Уляна Федорівна, Домбровська Антоніна Антонівна. Школа мала добре обладнаний біологічний кабінет, кабінет фізики, хорошу бібліотеку. Широкі перспективи відкривалися перед школою. До війни директором школи працював Драйцен. Він викладав німецьку мову. Під час війни його забирають на фронт. Школа припиняє свою діяльність. Велика Вітчизняна війна зруйнувала всі надії і сподівання. В приміщенні школи оселилась німецька комендатура. Якби стіни могли розмовляти, вони розповіли про нелюдські муки, яких зазнали закатовані в стінах школи, фашистами. Смертю хоробрих загинув юний герой Володя Стройнюк, ім’я якого свято шанують жителі селища та учні нинішньої школи.
6 листопада 1943 року наші війська звільнили столицю України м. Київ від німецько-фашистських загарбників, а слідом за ним і село Пісківку. Розпочалося навчання п’яти класів в зруйнованих окупантами приміщеннях. Труднощі не лякали ні дітей, ні батьків. Поєднуючи навчання з працею, учні наполегливо разом з батьками під керівництвом директора школи Шиманської Наталки Тихонівни відбудовували класні кімнати, виготовляли парти, столи – все необхідне для навчання. Чисельність учнів стала швидко зростати і в 1945 році школа знову стає семирічною. З 1946 року в школі працює директором Марусов Сергій Євгенович, який продовжує зміцнювати матеріальну базу школи.
В 1949 році семирічна Пісківська школа перетворена в десятирічну і в 1952 році відбувся перший випуск учнів 10 класу. За шість випусків до 1957 року 496 учнів школи одержали документ про освіту, 14 учнів закінчили школу із золотими та срібними медалями.
В 1957 році добудовано основний корпус шкільного приміщення, де розмістилося три класні кімнати та учительська з кабінетом директора. Тоді директором школи працює Яворович Ніна Миколаївна, вчитель історії. Завучем школи стає Грецький Яків Іванович, вчитель російської мови та літератури, Заслужений учитель України.
Починаючи з 50-х років у школі навчаються діти з навколишніх сіл: Мигалок, Нової Буди, Раски, Майданівки.
В 1963 – 1964 р.р. збудовано і обладнано шкільну майстерню та обкладено цеглою всі приміщення школи. На той час в школі навчання проводилось у дві зміни, тому, що в школі навчалось 300 учнів. Навчали дітей 21 учитель: 9 з вищою освітою, 7- середньою педагогічною, 5- незакінченою вищою. Назавжди в пам’яті поколінь пісківчан залишаться учителі Левковець У.Ф., Домбровська А.А., Лобань В.К., Іванова К.В., Канцедал Г.Р., Козицька Т.П., Александровський М.З., Ковбусь В.Й., Побережський Л.Р., Шикирянська З.А., Подоляк Д.О., Антоненко Л.А., Воблий М.Г., Лудецька О.М., Волчков А.С., Козицька Г.П.
Яскравою зіркою на горизонті Пісківської школи спалахнув невтомний вмілий педагог, чудова людина, справжній патріот, вчитель історії Волков Анатолій Сергійович. Пройшовши полум’яними і жорстокими дорогами війни, він зберіг добру душу, любов до дітей і відданість своїй професії.
Учасником партизанського руху на Україні в роки війни була Моргун Валентина Олександрівна, вчитель початкових класів. Безпосередньо беручи участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників Валентина Олександрівна виявила неабияку мужність. До самої пенсії працюючи вчителем Пісківської школи, педагог, мама, ніжна жінка формувала в учнів глибоку любов до рідного краю, який захищала не шкодуючи свого життя.
В п’ятдесяті роки школа славилась своїми спортивними здобутками. Вчителем фізкультури на той час працював Волчков Анатолій Сергійович. Він же проводив заняття з військової підготовки.
Відомою на весь район була футбольна команда школи. Не одну перемогу здобула вона, тому по праву вважалася гордістю школи. Не менш славною була команда волейболісток. Дівчата тренувалися на шкільному спортивному майданчику, створеному учнями під керівництвом учителя фізкультури.
В 1958 році школу очолив вчитель географії Гарбузенко Яків Костянтинович; з 1965 по 1973 директором школи була Грузд Ніна Ничипорівна; з середини 70 х і до 1995 року на посаді директора – Мудрак Галина Дмитрівна; 1995–1999рр. – Марченко Валентина Василівна; 1999–2002рр. – Наумова Наталія Володимирівна. З 2002-2016 рр. директор Марченко Галина Дмитрівна, з 2016-2018 рр. директор Козак Сергій Григорович. З серпня 2018 року по даний час на посаді директора закладу Рибченко Людмила Василівна.
Йшли роки, змінювалися покоління учнів та педагогів, а школа працювала в старих приміщеннях з пічним опаленням, тісними класними кімнатами, без спортивного та актового залів.
В квітні 2006 року розпочалось будівництво нового приміщення школи на 288 місць разом з дитячим садком на 45 місць.
28 грудня 2010 року в житті школи та всього селища сталася подія, про яку мріяло не одне покоління пісківчан, – відкриття нового сучасного приміщення школи, що стало окрасою Пісківки.
В серпні 2011 року Пісківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів рішенням сесії Бородянської районної ради була реорганізована в Пісківське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».
16 серпня 2019 року Пісківське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дитячий садок» за рішенням сесії селищної ради Пісківської ОТГ реорганізовано в Комунальний заклад виконавчого комітету ради Пісківської селищної об’єднаної територіальної громади «Пісківський ліцей».
Нині в ліцеї навчається 375 учнів, 97 дошкільників, працюють 36 вчителів, 5 вихователів.
Автор статті Людмила Іванівна Сикало
Пісківська середня школа. 3-Б клас, 1951р.
Випускники 1941 року
Зустріч через 50 років
Волейбольна команда Пісківської середньої школи
Футбольна команда Пісківської середньої школи 1956р.
Подорож до Бреста 1973р