9 листопада - День украінської мови і писемності
Завтра, 9 листопада, - День української мови та писемності, що став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова.
Ну що ж, прийшов твій день, моя мово! В твоїх очах нині багато сліз і розчарувань, бо тебе розпинають там, де мають величати, не шанують – де мають підносити, не розуміють – де мають цікавитися та вивчати. Є десь у цьому і наша провина. Хіба багато треба щоб мова від нас відвернулась? Зовсім трішки. Але ж забуваємо, що без мови немає народу, немає й нас самих… А ще, українську мову за останні 4 століття намагались вбити аж 134 рази!
Джерела нашого письма губляться десь у далекому минулому і до сьогодні наукою не пізнані. А ось як з’явилася абетка, якою користуємося сьогодні, знаємо. Славнозвісними творцями слов’янської абетки були брати Кирило і Мефодій, які жили в 9 столітті. Те давнє письмо називали кирилицею.
Також в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу.
Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році і ось уже 15 років щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.