Поради батькам школярів для того, щоб домашнє навчання було ефективним
Дотримуватися чіткого режиму дня. Максимально наблизити його до звичайного робочого ритму. А ще важливо дати трохи більше свободи і відповідальності за навчальний процес.
Насправді учні дуже гарно адаптуються до нових умов. І батькам замість того, щоб постійно перевіряти і нагадувати про завдання, краще просто більше спілкуватися з дітьми. Звісно, у вільний від навчальних годин час. Поясніть дітям, що відбувається, які нові правила гігієни варті уваги, чому не варто панікувати тощо. Дуже важливо забезпечити можливість й допомогти продовжити навчання, зокрема й тому, що ми наразі не знаємо, скільки часу буде порушений звичний навчальний процес. З іншого боку, пам'ятаючи про підвищений рівень тривожності у ситуації, що склалась, варто враховувати емоційний стан дитини та родини і відповідно визначати пріоритети. Загальний розпорядок дня дитини має передбачати періоди навчання, відпочинку, розваг, спілкування — і варто знайти той баланс, який дозволить врахувати потреби всіх членів родини.
Дуже добре було б скористатись цим часом для того, щоб допомогти дітям набути навичок самостійного навчання, того, що називають вмінням вчитися. Це може звучати, як недосяжна ціль, але використайте цю ситуацію для того, щоб розвинути навички керування часом, побудови індивідуальної навчальної траєкторії, цілепокладання та ефективного навчання.