Обережно, змії!!!
З настанням тепла все більше хочеться втекти на відпочинок кудись на природу. Однак, більшість забуває, що з потеплінням погрітися на сонечку хочуть не тільки люди, але й різні плазуни. Відтак,потрібно чітко знати про основні правила безпеки під час відпочинку на природі, а також перші дії у випадку атаки плазуна.
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ
( рекомендації МНС України щодо першої медичної допомоги)
Улітку потрібно бути обережними через активізацію змій
Міністерство надзвичайних ситуацій закликає громадян ознайомитися з правилами надання першої медичної допомоги при укусах змій, перед тим як вирушати на відпочинок.
МНС попереджає, що в разі укусу змії слід діяти оперативно, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровоносну і нервову системи організму.
"Уже через півгодини після укусу наступають загальні ознаки отруєння: слабість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів", - повідомляють рятувальники.
При цьому вони рекомендують у перші хвилини після укусу спробувати відсмоктати частину отрути з рани.
"Кров'яну рідину, що виділяється з рани, потрібно відразу ж спльовувати. При цьому отруту не можна відсмоктувати, якщо в роті є виразки і рани", - зазначають в МНС.
Згідно з повідомленням, з підручних матеріалів на уражену кінцівку необхідно накласти шину і вжити заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікарню.
"Під час транспортування до місця укусу рекомендується прикласти холод. Постраждалому необхідно пити якнайбільше рідини для зменшення концентрації отрути в організмі", - наголошують рятувальники.
Вони уточнюють, що на місце укусу не можна накладати джгут, припікати його або надрізати.