Правила безпечної їзди на велосипеді

Date: 7 травня 2020 о 11:33, Refreshed 7 травня 2020 о 11:44

Неможливо уявити щасливе дитинство без велосипеда.

Чим корисний велосипед для дітей

• Регулярні велопрогулянки - запорука міцного сну. На свіжому повітрі кров збагачується киснем, з організму виводиться гормон стресу кортизол, який заважає заснути.
  • Якщо у дитини поганий апетит, дозвольте поганяти на велосипеді. Фізичні навантаження покращують обмін речовин, що впливає на травлення.
  • Навіть дітям іноді потрібно випустити пар. Щоб направити негативні емоції в потрібне русло, займіть дитину спортом. Що може бути краще, ніж велосипед.
  • Зміцнення імунітету важливе для всіх дітей. Малюки, які регулярно виходять на прогулянку з двох-, трьох- або чотириколісним другом, хворіють рідше.
  • Міцні взаємини в сім'ї. Коли батьки подають приклад дитині, у них з'являється спільне хобі. Це дасть плоди в майбутньому. Батьки і діти навчаться краще розуміти один одного, оскільки більше часу проводитимуть разом.

Але обв'язково дотримуйтесь правил їзди на велосипеді

• Перевірте перед виїздом з будинку, щоб всі частини велосипеда були справні, вичищені й добре змазані.
  • Використовуйте спеціальний велошлем, цей захід наполовину зменшує вірогідність смертельного результату у випадку серйозного зіткнення.
  • Прикріпіть до керма дзеркало, воно зменшить ймовірність дорожньої пригоди.
  • Рухаючись по шосе, неухильно дотримуйтесь всіх правилдорожнього руху.
  • Ніколи не намагайтеся «пірнати» між машинами: автомобіліст, що рухався позаду, може вас не помітити і збити.
  • Не тримайтеся трохи попереду правого крила автомобіля - зазвичай це зона, невидима для водія.
  • Якщо потік руху дуже великий, не намагайтеся виконувати лівий поворот з лівого ряду. Краще злізьте  з велосипеда і перетніть вулицю разом з пішоходами. Більшість інцидентів і зіткнень велосипедистів з машинами відбувається саме на перехрестях.
  • Уважно стежте за дорогою: чи немає попереду люків, великих ям, гравію, рейок та інших перешкод. Навіть на рівній вулиці піщане покриття може змінити траєкторію руху на повороті проїжджої частини і привести до аварії.
  • Заборонено перевозити пасажирів і великі речі, особливо якщо вони закривають вам огляд. Присутність на велосипеді  другої особи або великого вантажу може перешкодити підтримувати рівновагу.
  • Не їздіть пізно ввечері або вночі, якщо в цьому немає гострої необхідності. Якщо ж довелося виїхати, обов'язково використовуйте фари, відбивачі і світлий одяг: білі светр або майку, помітні здалеку.